Chester ZOO – czy warto?!

Tutaj poczujesz się jak na południu Europy. Cztery i pół godziny spaceru, jaskinia nietoperzy, bajkowy namiot z motylami, Indonezja, a nawet sam Król Julian z Madagaskaru! Kolejne cudowne miejsce na mapie Wielkiej Brytanii, które koniecznie musisz zobaczyć.

Już w niecałą godzinę z Manchesteru dotrzecie do Chester ZOO, a z Liverpoolu zajmie Wam to tylko trzydzieści minut samochodem. Ogród zoologiczny znajduje się w północno-zachodniej Anglii i co roku przyciąga mnóstwo turystów.

shorts/spodenki: PRIMARK

top/top: NEW LOOK

cap/czapka z daszkiem: NIKE

sunglasses/okulary przeciwsłoneczne: pamiątka z Eurowizji

bag/torebka: VICTORIA SECRET

trainers/tenisówki: ADIDAS

Czy jest drogo? Bilet dla osoby dorosłej to koszt trzydziestu funtów. Jeszcze zeszłego lata cena wydawała mi się dość spora, ale gdy już odwiedziłam Chester ZOO, to mogę z całą pewnością stwierdzić, że było warto. Jeden z największych ogrodów zoologicznych w Anglii zachwyca! Jeszcze nigdy nie byłam w takim miejscu. Całość została podzielona na strefy, dzięki czemu mamy wrażenie jakbyśmy podróżowali dookoła świata.

Nie zapomnijcie jednak kupić sobie mapy lub chociaż zrobić jej zdjęcia zaraz na samym początku wycieczki, bo podobnie jak ja ominiecie niektóre zwierzaki. Ogród zoologiczny jest ogromny, więc łatwo o czymś zapomnieć. Mało tego, podczas mojej wizyty nie udało mi się zobaczyć lwa, tygrysa ani geparda, ponieważ drapieżniki schowały się przed upalnym słońcem, a że tutaj mają wybieg z prawdziwego zdarzenia, to nie można ich było dostrzec.

Zakochałam się natomiast w słoniach, żyrafach i małpach! Koniecznie zaraz po wejściu do zoo przeczytajcie jakie atrakcje czekają na Was w tym miejscu. Sama zupełnie przypadkiem trafiłam na karmienie małp, co było ciekawym wydarzeniem. Czy wiesz, że żyrafa zaraz po urodzeniu ma prawie 180cm wzrostu?!

W Chester ZOO znajdziecie również mnóstwo miejsc przeznaczonych do odpoczynku. Polecam spakować coś na rodzinny piknik i gdzieś tak w połowie wycieczki zrobić sobie małą przerwę na lunch. Nie zapomnicie również o wodzie, wygodnych butach i nakryciu głowy, bo jak już wspomniałam wcześniej, to miejsce jest ogromne.

Jeśli boisz się nietoperzy lub ciemności, to omiń jaskinię – tutaj te zwierzaki będą latały wokół Ciebie. Podobnie będzie z motylami. Chester ZOO jest miejscem, gdzie nie tylko podziwiasz przyrodę, ale także z nią obcujesz. Cóż to była za wspaniała sobota! Zdecydowanie polecam!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.