Atrakcje turystyczne na Gibraltarze

Każda część Gibraltaru ma nam co innego do zaoferowania. Wschodnie wybrzeże będzie rajem dla plażowiczów, na południu pospacerujemy z widokiem na Afrykę, ale to jego zachodnia część kryje w sobie najwięcej atrakcji turystycznych.

To właśnie tutaj znajduje się kolejka, która wywiezie nas na szczyt Rock of Gibraltar, swoją siedzibę ma rząd, wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym, a także zauważmy zdecydowanie największą ilość mieszkańców, hoteli i restauracji.

Jeśli więc tylko tym się interesujesz, a masz przy tym zaplanowany jeden dzień na ten kraj, od razu udaj się na zachodnią część Gibraltaru!

O mojej wycieczce na szczyt Rock of Gibraltar przygotowałam osobny wpis, który znajdziecie poniżej. Dodam jednak, że parking dla samochodów znajduje się zaraz przy kolejce, a ona sama zaczyna funkcjonować około godziny dziesiątej rano w połowie września, więc lepiej sprawdźcie wcześniej jak to będzie wyglądało, gdy odwiedzicie Gibraltar. Na pewno musicie skorzystać z tej atrakcji turystycznej – widok z samego szczytu jest niesamowity! Czasem też niektórzy wjeżdżają taksówką na sam szczyt, ale uwierzcie mi na słowo, że kolejka linowa, a później zejście na dół według mapy, którą otrzymacie po wykupieniu biletu jest spektakularnym przeżyciem!

Rock of Gibraltar

Windsor Suspension Bridge

Zmiana warty przed siedzibą rządu w samo południe, to również świetna atrakcja turystyczna. Jest ona zdecydowanie inna od tych wszystkich, które widziałam wcześniej w Europie. Koniecznie musicie ją zobaczyć!

puttygen.site

Government of Gibraltar

Ogród botaniczny jest na pewno również takim miejscem, które mogę Wam polecić! Znajdziecie się w całkowicie innym świecie, będzie trochę tropikalnie, pięknie i coś mi się wydaje, że roślinność i wkomponowane w nią ławeczki nie jednego z Was zachwycą!

buyantibiotics.top

Gibraltar Botanic Gardens

To co jeszcze musisz wiedzieć o Gibraltarze:

– w zachodniej części wiele restauracji serwuje hiszpańskie tapas

– napijesz się piwa, a nawet zjesz dinner w angielskim pubie

– gniazdko jest trzybolcowe

– słońce wschodzi około godziny ósmej rano w połowie września

– wieczory w tym czasie są ciepłe, a w ciągu dnia jest upalnie

– wybierz się na spacer po kolorowych, wąskich uliczkach, bo ta część Gibraltaru kryje w sobie wiele historii i ciekawych miejsc

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.