Barkby Beach – trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża

Północna Walia jest bez wątpienia miejscem dla osób uwielbiających jeździć na rowerze. Znajdziesz tutaj wiele tras zarówno wzdłuż wybrzeża jak i okolicznych parkach. Ścieżki zaprowadzą Cię do pobliskich miejscowości, gdzie turyści robią sobie małą przerwę zanim wyruszą w drogę powrotną.

Jednym z takich miejsc jest właśnie Barkby Beach. Zostaw swój samochód na parkingu znajdującym się tuż obok plaży, opłać bilet parkingowy za pomocą aplikacji (nie wszędzie w Wielkiej Brytanii zapłacisz kartą lub gotówką – trzeba mieć pobraną aplikację na telefon i na niej uiścić opłatę), a następnie wybierz się na małą wycieczkę rowerową wzdłuż plaży, która poprowadzi Cię do Rhyl – pobliskiej miejscowości.

dress/sukienka: SHEIN

cap/czapka z daszkiem: NIKE

My nie mieliśmy rowerów, więc wybraliśmy się na spacer wzdłuż plaży. Nie lubisz piasku? Nic nie szkodzi. Zarówno ścieżka rowerowa jak i chodnik dla pieszych mają taką samą strukturę jak droga, a plażę od nich oddzielają schody. Tutaj można zatrzymać się na chwilkę i odpocząć.

Nie można być na morzem i nie wybrać się do lokalnej smażalni ryb. Zdecydowanie polecam Wam Darbeys Chippy oddalonej tylko dwie minuty pieszo od plaży. W Wielkiej Brytanii serwuje się rybę smażoną na głębokim oleju z frytkami i zmielonym zielonym groszkiem. Zazwyczaj wszystko posypuje się tuż przed podaniem solą lub polewa vinegarem (octem) – oczywiście możecie poprosić sprzedawcę o samą „fish&chips” bez żadnych dodatków.

Barkby Beach jest wyjątkową plażą. Tutaj pierwszy raz widziałam ogromną elektrownię wiatrową na morzu. Wiatraki zdobią horyzont nadając przez to charakter temu miejscu i tak bez wątpienia je zapamiętam.

W drodze do naszego małego domku zatrzymaliśmy się na lodach, które będą moim kolejnym poleceniem. MOSTYN MWW – to było wspaniałe doświadczenie dla moich kubków smakowych! Lody w tym miejscu są po prostu genialne! Jest to farma, w której do produkcji używa się prawdziwego mleka od krowy. Mało tego, pasące się zwierzaki na łące można zobaczyć na własne oczy. Zdecydowanie polecam!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.