Pałac w Wilanowie

Rezydencja wilanowska Króla Jana III Sobieskiego, została wzniesiona w siedemnastym wieku. Jest to takie miejsce w Warszawie, który każdy z nas powinien zobaczyć. Niestety wejście na jej teren jest odpłatne z wyjątkiem czwartków, więc gdy jesteście w stolicy w ten konkretny dzień, to zupełnie za darmo przespacerujecie się wśród ogrodów, a nawet zajrzycie do wnętrza zamku, gdy pojawicie się z samego rana.

okulary/sunglasses: MANGO

Wiosną ogrody budzą się do życia, latem stanowią odskocznie od miejskiego zgiełku, jesień jest tu kolorowa, a w zimie przyjeżdża mnóstwo turystów, aby zobaczyć Królewski Ogród Światła, który dosłownie zapiera dech w piersiach.

xmr wallet”>

Tutaj nie pojeździsz na rowerze jak w innych warszawskich parkach i tutaj też nie wejdziesz na jej teren z psem.

Pałac w Wilanowie jest inny. Ma coś takiego w sobie, co przyciąga inne osoby. Może to jezioro znajdujące się z tyłu zamku, może to barkowy ogród, a może świąteczna iluminacja świateł?

doxycycline online

Jeśli chcesz wejść na teren parku w darmowe czwartki, to koniecznie pobierz bilet z kasy lub maszyn znajdujących się tuż przed jej wejściem. Jak już wcześniej wspominałam, do zamku też można zaglądnąć, ale ilość miejsc jest ograniczona, więc około dwunastej raczej już nie będzie takiej możliwości. Tutaj działa zasada: Kto pierwszy, ten lepszy!

Zapraszam na małą galerię z mojej kwietniowej wizyty w Wilanowie:

 

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.