Tatton Park – spacer wśród jeleni i owiec

Gdybym nie znała uroków angielskiej pogody, to z pewnością bym tego dnia postanowiła zostać w domu. Od rana padał deszcz, a na domiar złego wiał mroźny wiatr, który z pewnością nie zachęcał do spacerów. Gdy jednak po godzinie dwunastej zaczęło się trochę przejaśniać, wiedziałam, że jeszcze dzisiaj zobaczę słońce. Ubrałam się więc ciepło, wzięłam do ręki parasol i wyruszyłam na wycieczkę do Tatton Park.

A gdybym Ci tak powiedziała, że gdzieś tam daleko, w północno-zachodniej Anglii znajduje się park o powierzchni ponad czterystu hektarów, w którym to podczas spaceru po łąkach z pewnością spotkasz stada jeleni i owiec?!

vest/kamizelka: SOULCAL&CO CALIFORNIA

welly boots/kalosze: HUNTER

bag/torebka: RIVER ISLAND

leggings/legginsy: BOOHOO

long sleeve top/top z długim rekawkiem: PRIMARK

Brzmi trochę jak bajka, ale to prawda! Zwierzęta te nie boją się ludzi. Niemniej jednak jak przeczytamy na stronie internetowej lepiej do nich nie podchodzić zbyt blisko – mowa tu oczywiście o jeleniach. Na własne oczy podczas spaceru widziałam walkę na rogi dwóch samców. Owce za to biegają wśród ludzi i są bardzo przyjazne.

Zwierzęta są tu od zawsze – tak przeczytałam na jednej z turystycznych tabliczek informacyjnych. Pierwsze jelenie pojawiły się w tym miejscu już w 1290 roku, a owce w 1887. Kiedyś ten teren należał do rodziny Egerton. Dzisiaj po kolejnym właścicielu National Trust (agencji zajmującej się ochroną przyrody i zabytków) Tatton Park opiekuje się Cheshire East Council – władza gminna.

Park możesz zwiedzać pieszo, rowerem lub jeżdżąc konno. Wstęp jest tylko płatny dla wjeżdżających samochodów. Trzeba jednak uważać, bo jak wspominałam już wcześniej, zwierzęta przemieszczają się pomiędzy polanami, a owce jak to wiadomo – trawa najlepiej smakuje im właśnie przy drodze.

Tutaj też zobaczycie całkiem z bliska wzbijające się w powietrze samoloty z lotniska w Manchesterze, a za dodatkową opłatą powędkujecie, skoczycie na bungee, a nawet pożeglujecie na Tatton Mere latem. Pikniki są dozwolone, ale grille czy ogniska już nie. Psy też są mile widziane – oczywiście nie biegające za zwierzętami. Park w poniedziałki jest zamknięty, a godziny otwarcia różnią się w zależności od aktualnego sezonu. W tym roku od 31 października 2022 roku aż do 24 marca 2023 Tatton Park będzie czynny tylko od dziesiątej rano do siedemnastej po południu, ale ostatnie wejście możliwe będzie godzinę przed zamknięciem. Byle to wiosny, kiedy to czas otwarcia parku na nowo się wydłuży!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.