Świąteczny Rynek Starego Miasta w Warszawie

Aż trudno sobie wyobrazić, widząc świąteczne dekoracje, piękne kamienice, miejsce wprost tętniące życiem, że Rynek Starego Miasta w Warszawie, zresztą jak cała stolica podczas drugiej wojny światowej został doszczętnie zniszczony. Wiele razy o tym słyszałam, ale dopiero gdy zobaczyłam film w Muzeum Powstania Warszawskiego, naprawdę zrozumiałam te słowa. Nie było praktycznie nic – wszystko zostało zbombardowane.

Rynek Starego Miasta w Warszawie:

Kiedyś – miejsce handlu, wieców politycznych

Dziś – miejsce rozrywki, doskonałych restauracji

Latem zjesz tu świetną kolację na świeżym powietrzu, zimą pojeździsz na łyżwach. Rynek choć niewielki jak na stolicę kraju, bo plac w kształcie prostokąta ma tylko 90 na 73 metry, przyciąga codziennie mnóstwo Warszawiaków, a także turystów. To takie miejsce, które tętni życiem o każdej porze roku. Prowadzi do niego aż osiem ulic (po dwie z każdego rogu). Znajdziecie tu restauracje, kawiarnie, muzea, a przede wszystkim piękną architekturę, którą stworzono po drugiej wojnie światowej.

Dziś, chciałabym Was zaprosić na małą wycieczkę w zimowej odsłonie do tego miejsca!

Świąteczna atmosfera, iluminacje, darmowe wejście na lodowisko, budki z grzanym winem, gorącą czekoladą, ciepłymi posiłkami, oczywiście choinka, a także doskonałe restauracje – tak aktualnie wygląda Rynek Starego Miasta w Warszawie.

Serdecznie zapraszam na małą galerię z tego miejsca!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.