Piknik Europejski w warszawskich Łazienkach Królewskich

Polska dokładnie osiemnaście lat temu weszła do Unii Europejskiej. Pierwszego maja 2004 roku rozpoczął się nowy okres dla naszego kraju. Zniesiono kontrole paszportowe na granicach z państwami członkowskimi, pożegnaliśmy się z cłem, otwarł się rynek dla osób szukających pracy i nowych możliwości.

Wiele miast w Polsce postanowiło uczcić pierwszego maja kolejną rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Odbyły się liczne marsze, pikiety, wspólne odśpiewanie Ody do Radości, a w warszawskich Łazienkach Królewskich piknik z bogatym programem.

top/bluzka na ramiączkach: PRIMARK

jacket/kurtka jeansowa: BOOHOO

skirt/spódnica: RESERVED

Kilka razy przez park przeszła Parada Orkiestry Reprezentacyjnej Policji oraz Orkiestry Wojskowej w Dęblinie, można było zwiedzić darmowo Pałac na Wodzie, do którego praktycznie cały dzień ustawiała się kolejka, a w Starej Kordegardii od jedenastej rano, aż do piętnastej, co godzinę, przedstawiano mit o Dedalu i Ikarze w mobilnym teatrze ruchomych figur. W Stajniach Kubickiego za to warsztaty przyrodniczo-plastyczne dla rodzin z dziećmi, a o siedemnastej i osiemnastej pokazy filmowe. Jako pierwszy widzowie zobaczyli „Za wiarę i niepodległość”, następnie wyświetlono „Amerykańską Rewolucję z Mazurkiem w tle”. Niestety, choć szukałam w parku, nie natknęłam się na spacerowiczów w strojach z epok „Dam i ułanów”. Muszę się jednak przyznać, że wcale mnie to nie dziwi, bo jeszcze nigdy nie widziałam tak oblężonych Łazienek Królewskich – mogłam po prostu ich nie zauważyć. Od jedenastej do czternastej przy Pałacu na Wodzie gościła strefa z napojami Herbapol, a Nowa Palmiarnia stała się centrum edukacji ekologicznej. Wiele osób wybrało się też tego dnia do parku po prostu na spacer, inni zorganizowali sobie rodzinny piknik, czytali książki lub po prostu łapali pierwsze, już naprawdę ciepłe promienie słońca.

ch-stcyr47.store

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.