Park Zamkowy w Pszczynie

W południowej części Polski, a dokładnie na śląsku, znajduje się niesamowity park w stylu angielskim zajmujący powierzchnię czterdziestu ośmiu hektarów. Stanowi on nierozerwalną częścią zamku, w której pomieszkiwali pszczyńscy książęta. Jego obecny kształt pochodzi z drugiej połowy dziewiętnastego wieku, choć wzmianki o jego powstaniu sięgają aż do prawie trzech stuleci wcześniej.

Dzisiaj Park Zamkowy w Pszczynie jest dostępny zarówno dla turystów jak i mieszkańców zupełnie za darmo. Mało tego, znajdziecie również wokół niego darmowe parkingi, co w dzisiejszych czasach stanowi już niestety rzadkość. Tutaj jest romantycznie, bajkowo, a jesienią bez wątpienia magicznie. Śmiało mogę również powiedzieć, że to jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych jakie miałam okazję zobaczyć w swoim życiu i powiem Wam więcej już na samym początku, choć zazwyczaj robi się to dopiero pod koniec postu: Na pewno jeszcze tu wrócę!

blouse/bluzka: NEXT

Październik w Parku Zamkowym w Pszczynie jest wyjątkowy. Wyobraźcie sobie urocze alejki pokryte kolorowym dywanem spadających liści, na drzewach złota jesień, romantyczne mostki rozmieszczone nad płynącymi strumykami, kaczki spacerujące wokół stawów, herbaciarnia, a do tego łódki unoszące się na wodzie. Nic więc w tym dziwnego, że wiele par młodych decyduje się właśnie w tym miejscu na swoją ślubną sesję zdjęciową. Sama wędrując po parku widziałam je tego dnia kilkukrotnie.

Co skrywa w sobie jeszcze Park Zamkowy w Pszczynie?

Oprócz już wspomnianej herbaciarni księżnej Daisy, znajdziecie w nim również groby rodziny Anhaltów i Hochbergów – książąt pszczyńskich, kapliczki, kapsułę czasu, bramę chińską, a także piwnicę lodową.

Zapraszam na małą galerię z jesiennego Parku Zamkowego w Pszczynie…

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.