Museum of Liverpool – czy warto zobaczyć?

Liverpool jest takim miejscem, które odkrywam na nowo. Kiedyś kojarzyło mi się głównie z lotniskiem i trochę Beatlesami. Dzisiaj przechadzam się pomiędzy uliczkami bez planu, odwiedzam muzea i lokalne restauracje. Bez wątpienia jest tutaj wiele do zobaczenia!

Museum of Liverpool znajduje się w samym sercu miasta tuż nad zatoką. Bez większego problemu zobaczycie wielki budynek zlokalizowany pomiędzy Albert Docks, a Liverpool Cathedral, będąc już tutaj na miejscu. Wejście do Museum of Liverpool jest darmowe – polecam jednak wcześniej sprawdzić godziny i dni otwarcia na stronie internetowej.

Co zobaczycie w środku? Muzeum of Liverpool zostało rozmieszczone na czterech piętrach budynku. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje eksponaty nawiązują do historii miasta, ale też drugiej wojny światowej czy sławnych osób pochodzących właśnie z Liverpoolu.

Całość została podzielona tematycznie. Polecam wejść na każde piętro, nawet jeśli będziecie już troszkę zmęczeni, bo naprawdę warto. Swoją przygodę rozpoczniecie podziwiając pierwsze samochody poruszające się po ulicach Liverpoolu, dorożki, a nawet zabytkowy wagon pociągowy. Skończycie za to w alei sław z cudownym widokiem na panoramę miasta.

Czy warto zobaczyć Museum of Liverpool? Bez wątpienia tak! Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego jak już wspominałam na samym początku wejście jest darmowe, więc nie możecie ominąć tej okazji. Ile czasu zajmie Wam podziwianie eksponatów? Myślę, że powinniście zarezerwować sobie tak dwie godzinki.

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.