Malta: Mdina i Valletta – dawna i aktualna stolica kraju

Na Morzu Śródziemnym, 81km od Sycylii, znajduje się najbardziej wysunięty na południe europejski kraj. Malta zadziwia swoją architekturą, Malta inspiruje twórców filmowych, Malta ciekawi miłośników podwodnego świata…

Naszą przygodę w tym miejscu, rozpoczniemy wizytą w dawnej i aktualnej stolicy tego kraju – nie można tego pominąć przybywając na wyspę!

MDINA

Malownicza, średniowieczna mieścina, znajdująca się na wzgórzu w środkowej części Malty. Z jej murów rozciąga się niesamowity widok na całą wyspę. Choć nie jest już stolicą kraju, co roku przyciąga mnóstwo turystów i nie ma w tym nic dziwnego, bo czas w tym miejscu, jakby się zatrzymał, a na dodatek, mieszkał tu Święty Paweł. W miejscu, gdzie przebywał jeden z Apostołów (dom gubernatora Publiusza), aktualnie znajduje się katedra The Metropolitan Cathedral of Saint Paul. Kilka godzin, co ja mówię, jakieś dwie godziny, w zupełności Ci wystarczą, aby zaglądnąć w każdą uliczkę tego miasta.

dress/sukienka: River Island

sunglasses/okulary: Mango

flip flops/klapki: rubi

 

VALLETTA

Najmniejsza stolica europejska, miasto schodów i malowniczych uliczek. W przewodniku turystycznym wydawnictwa Pascal, znalazłam bardzo ciekawe sformułowanie opisujące to miejsce: „O Valleccie mówi się, że jest miastem zbudowanym przez dżentelmenów dla dżentelmenów”. Bez wątpienia ma swój niepowtarzalny urok. Każdy kto tutaj przyjedzie, z pewnością się nią oczaruje. Choć malutka (zajmuje tylko 0.8km²), posiada konkatedrę Świętego Jana Saint John’s Co-Cathedral zdobioną złotem i marmurem, a codziennie o godzinie 12.00 i 16.00 w górnej części parku Upper Barracca Gardens organizowane są wystrzały armatnie.

antibiotics.live”>

dress/sukienka: boohoo premium

flip flops/klapki: rubi

 

 

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.