Mallory Court Country House Hotel & Spa – mój przedświąteczny weekend

A gdyby tak jeszcze przed świętami wybrać się gdzieś na weekend? Brzmi to dość zabawnie – nie sądzisz? No właśnie, tak jesteśmy co roku zabiegane w tym okresie świątecznym, że całkowicie zapominamy o sobie. Bywa jednak też i tak, że życie pisze nam własne scenariusze. Odwołany lot, przesunięte wszystkie spotkania, zmienione plany… Co robić, gdy na pieczenie ciast i lepienie pierogów przyjdzie czas dopiero za tydzień? Może właśnie warto zatrzymać się i odpocząć? Tak też spędziłam ostatni weekend.

W ostatnim czasie odebrałam od życia dość sporo różnych lekcji. Jedną z nich na pewno była nauka cierpliwości. Wiele rzeczy sobie zaplanowałam, a życie postanowiło niejednokrotnie pokazać mi, że to co wybrałam, to na co się zdecydowałam lub to co chcę w danym czasie robić będzie musiało poczekać lub w ogóle nigdy się nie wydarzy. Nauczyłam się bez wątpienia pokory i od tej pory cieszę się każdą chwilą. Może mój lot się nie wydarzył, ale spędziłam za to cudowny weekend w Mallory Court Country House Hotel & Spa, którego nigdy nie zapomnę. Potrzebowałam tego bez wątpienia! Spokój i cisza – już nie pamiętam, kiedy ostatnio raz byłam aż taka wypoczęta.

jacket/płaszcz: NEW LOOK

trousers/spodnie: SINSAY

Jesteś fanką „Downton Abbey” lub „Bridgertonów”? Lubisz angielskie filmy lub seriale, których fabuła toczy się jeszcze przed drugą wojną światową? Chcesz zobaczyć miejsce, w których czas się zatrzymał? A może by tak zażyć również przy tym trochę luksusu? Dosłownie takie było miejsce, które odwiedziłam tego weekendu. Stary, klimatyczny budynek z końcówki dziewiętnastego wieku zachowany w bardzo dobrym stanie, wielkie kanapy przy kominku, relaksująca muzyka w tle, najzdrowsze śniadanie jakie kiedykolwiek serwowano mi w hotelu i basen ze strefą wellness z jacuzzi w ogrodzie. Wyobraź sobie właśnie taką kąpiel przy minusowej temperaturze z niebem pełnym gwiazd…

Zacznijmy może więc od samego początku…

Zapraszam do środka – tutaj czas zatrzymał się pod koniec XIX wieku

Hol tuż przy recepcji

Widok z mojego fotela znajdującego się tuż przy kominku

Na pewno w moim domu znajdzie się takie klimatyczne miejsce

To było coś niesamowitego!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.