Klif Chłapowo – taras widokowy

Schodząc na plażę wejściem numer jedenaście we Władysławowie, nawet deszcz nie zdołał popsuć mi humoru. Byłam ogromnie podekscytowana. Ostatni raz nad polskim morzem miałam okazje być prawdopodobnie jakieś pięć lat temu, jeśli dobrze pamiętam. Witaj Bałtyku! Tęskniłam!

Jeszcze nigdy nie byłam w tej części linii brzegowej naszego kraju. Będąc dzieckiem, a później jako nastolatka, dwa razy brałam udział w letniej kolonii do Łeby. Rewal natomiast, odwiedziłam już jako dorosła kobieta i to w zasadzie byłoby na tyle. Teraz nadszedł czas na wschodnią część!

Schodząc na plażę we Władysławowie nie miałam w zasadzie żadnego planu. Chciałam po prostu przejść się wzdłuż plaży , a że pogoda średnio chciała ze mną współpracować tego wieczora, to założyłam kalosze Hunter i moją niezastąpioną kurtkę przeciwdeszczową – jak się później okazało trafiłam w dziesiątkę! Dosłownie dotarłam do plaży i zaczął padać deszcz. Wróciłam się więc z powrotem na początek wejścia i postanowiłam poczekać pod drzewami na zwrot akcji, bo przecież w końcu musi się rozpogodzić. Minęło jakieś dziesięć minut i deszczowa chmura powędrowała w stronę Sopotu. Wybrałam kierunek zachodni, ten przeciwny zostawiłam sobie na następny dzień. Spacer po plaży był cudowny! Mijałam wczasowiczów, którym podobnie jak mi nie przeszkadzała, powiedzmy sobie szczerze średnia pogoda, rybaków rozplątujących sieci rybackie przy łodziach, podziwiałam klify, fale, aż dotarłam do schodów, gdzie dosłownie zaniemówiłam z wrażenia. Okazało się, że jestem w Chłapowie! Jakże się zdziwiłam! Skoro jestem już w innej miejscowości, to koniecznie do niej zajrzę – postanowiłam. Zejście na plażę w Chłapowie numer czternaście ma dosłownie niezliczoną liczbę schodów – przygotujcie się na to – ale za to ten widok z tarasu widokowego jest niesamowity. Gorąco polecam!

amoxil online”>

mroczna chura udająca się w stronę Sopotu

wędrując na zachód od wejścia nr 11 we Władysławowie…

Klif Chłapowo – taras widokowy

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.