Hale Village – wioska, w której mieszkał gigant

Praktycznie cały poprzedni tydzień padał u nas deszcz, więc gdy w niedzielę pojawiło się słońce, nie mogłam siedzieć w domu. Wsiadłam w samochód i wybrałam się na godzinny spacer po Hale Village – wiosce znajdującej się koło Liverpoolu, gdzie w latach 1578-1623 żył człowiek mający aż prawie 282cm wzrostu!

Do dziś dzień można zobaczyć jego dom, a nawet go wynająć. Legenda głosi, że podczas snu nogi słynnego Johna Middeltona wystawały z okna. Miał być on też ochroniarzem – zresztą akurat wcale się temu nie dziwię. Nazywany „Childe of Hale”, dzieckiem swojej wioski. Takie o to informacje udało mi się przeczytać na angielskich stronach internetowych.

jacket/marynarka: PRIMARK

boots/kozaki: NEW LOOK

pants/jeansy: SINSAY

bag/torebka: RIVER ISLAND

Jeśli mieszkacie w Liverpoolu lub jesteście akurat w pobliżu tego miasta koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Zaparkujcie swój samochód w samym centrum wioski (polecam okolice kościoła) i wybierzcie się na spacer po okolicy. Kierując się w stronę morza dotrzecie do latarni morskiej, natępnie polecam skręcić w lewo i podążać według ścieżki, która zaprowadzi Was z powrotem do centrum Hale. Wędrówka zajmie Wam jakąś godzinę, a ja obiecuję, że widoki będą niesamowite.

Wioska znajduje się niedaleko lotniska i choć o tym wiedziałam, to nie sądziłam, że podczas mojej wycieczki zobaczę aż tyle startujących samolotów unoszących się nad polami rzepaku. Nigdy tego nie zapomnę – to był cudowny widok. W oddali widziałam również Silver Jubilee Bridge, którego najlepsze ujęcia próbowało złapać aż kilku profesjonalnych fotografów podczas mojego spaceru. Co to takiego? Jest to jeden z nielicznych mostów łączący miejscowości znajdujące się pomiędzy River Mersey.

Wieś, latarnia morska, pola rzepaku, łąki, manewrujące w powietrzu samoloty, spacer wzdłuż wybrzeża – czy to nie brzmi zachęcająco? Koniecznie zróbcie sobie również zdjęcie z pomnikiem giganta i zobaczcie jego dom znajdujący się dosłownie naprzeciwko. Pokrywa go chyba słomiany dach, także na pewno go zauważycie, bo będzie się wyróżniał. Na jego ścianie znajduje się również tabliczka. Udanego spaceru!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.