Posted on

Eurowizja w Liverpoolu – jak teraz wygląda miasto?

Eurowizja w tym roku powinna zostać zorganizowana na Ukrainie, ale jak wszyscy wiemy z powodu nadal toczącej się tam wojny jest to niemożliwe do zrobienia. Związku z tym muzyczny konkurs odbywa się w tym roku w Liverpoolu.

Miasto na czas Eurowizji, a zwłaszcza centrum, gdzie odbywa się konkurs, całkowicie się zmieniło, także nie polecam wybierać się tam teraz samochodem. Ruch uliczny został zamknięty w wielu miejscach, nie działają wszystkie drzwi wejściowe na dworcu kolejowym ze względów bezpieczeństwa, kilka punktów dla turystów przybywających na Eurowizję zostało całkowicie zagrodzone barierami, a wejść do nich można tylko po przejściu przez kontrolę składającą się z wykrywacza metalu. Nie zaleca się również zabierania ze sobą dużych toreb.

Niestety niektóre turystyczne miejsca również ze względów bezpieczeństwa zostały zamknięte na ten czas. Oczywiście nie wszystkie, także polecam wcześniej sprawdzić informacje na stronie internetowej danego miejsca.

Ci wszyscy, który wysiądą na dworcu kolejowym Liverpool Lime od razu zostaną przywitani przez organizatorów Eurowizji. Zaraz po przejściu przez bramki (aby opuścić stację trzeba zeskanować bilet, także go nie wyrzucajcie), pojawią się pierwsze osoby udzielające ogólnych informacji. Gdyby jednak jakimś cudem ich nie było, po lewej stronie znajduje się główny punkt dla turystów przybywających na Eurowizję, który od razu rzuci się Wam w oczy. Na stacji rozdawane są również „gift bagi” przygotowane specjalnie na ten muzyczny konkurs. Znajdziecie tam między innymi mapę miasta, flagę Wielkiej Brytanii i Ukrainy, a także coś do posadzenia w ogrodzie – resztę pozostawię już tajemnicą :))

Eurowizja rozpoczyna się w tym roku 9 maja, a kończy 13 w sobotę. Pogoda jak na razie dopisuje, choć mogą pojawić się też chmury deszczowe – tutaj nie działają długoterminowe prognozy. W ostatnią niedzielę miał przykładowo padać deszcz, a o poranku świeciło słonko. Polecam więc zabrać ze sobą wszystko. Anglia naprawdę potrafi zaskoczyć ;))

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.