Czy warto było polecieć do Las Vegas? Co warto tam zobaczyć?

Muszę się przyznać, że do tej podróży bardzo się przygotowałam. Obejrzałam chyba setki filmików na YouTubie o tym co warto zobaczyć i gdzie dobrze zjeść. Niemniej jednak, gdy dotarłam już na miejsce, poczułam się tak, jakbym nic o nim nie wiedziała. Dziś wiem, że zdjęcia i wideoblogi kompletnie nie odzwierciedlają tego, co zobaczyłam tam na miejscu. Wszystko wydawało mi się takie ogromne, oddalone od siebie, a w rzeczywistość okazała się całkowicie inna. Tylko tutaj spotkacie „światowej sławy gwiazdy” i mało tego, może będziecie nawet spali z nimi w tym samym hotelu?! Takie właśnie jest Las Vegas – powiedziałabym bardzo nieprzewidywalne.

Wyobraźcie sobie taką oto historię: „W samolocie lecącym do Las Vegas dowiedziałam się od jednego z pasażerów o LATIN GRAMMY 2022, które odbywało się już następnego dnia jak się okazało w sąsiednim hotelu. Kto był główną gwiazdą? Oczywiście Jennifer Lopez! Postanowiłam więc udać się tam w godzinach popołudniowych. Nie miałam jednak nadziei, że ją tam spotkam, chciałam tylko zobaczyć, jak wyglądają takie przygotowania. Mijałam tłumy, uczestnicy ustawili się w kolejce do wejścia, ktoś nawet do niektórych czasem podszedł i zrobił sobie zdjęcie – ja doszłam do wniosku, że i tak nikogo nie kojarzę, więc pewnie, to nikt znany. Jakże było moje zdziwienie, gdy włączyłam telewizję i okazało się, że na korytarzu minęłam gwiazdę prowadzącą tę galę – taki przypadek” :)))

Co warto zobaczyć w Las Vegas?

  • Koniecznie każdy hotel – tutaj dzieje się magia i to dosłownie! Rzym, Wenecja, Egipt, Nowy Jork, Paryż – co wybieracie? Wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Dodatkowym atutem jest też fakt, że każdy może tam wejść w zupełności za darmo.
  • Darmowe eventy – tak dobrze czytacie. Część znajduje się w środku hoteli, a część na zewnątrz. Polecam fontanny przed Bellagio Hotel i cudowne konserwatorium w środku, Atlantis Show w Caesars Palace, The Volcano w godzinach wieczornych przed Mirage Hotel, wycieczkę po hotelu Venetian i ogród w Flamingo Hotel (niestety nie działał, gdy tam byłam z powodu krążącej wokół grypy – zwierzęta trzymano w bezpiecznym miejscu).
  • „OLD VEGAS” – ono rządzi się innymi prawami. Polecam wybrać się tam jednak autobusem, a już zwłaszcza w upalny dzień. Las Vegas, to miasto wybudowane na pustyni – pamiętajcie o tym.
  • „Kaplice ślubne” – tutaj też proponuję wysiąść na którymś z przystanków autobusowych, zrobić sobie zdjęcia i wrócić bezpiecznie do miasta komunikacją miejską.
  • Oczywiście słynny znak „Welcome Las Vegas” – to zdecydowanie „must have”.

Gdzie warto zjeść w Las Vegas?

  • Odwiedźcie chociaż jedną restaurację Gordona Ramsaya – naliczyłam cztery :))
  • OCEAN ONE BAR AND GRILLE – świetne śniadania w dobrej cenie. Oferują również lunche i obiady, ale kolejka była taka ogromna, że zrezygnowałam. Niektórzy siedzieli nawet przed restauracją na stołeczkach :))
  • TACOS EL GORDO – tutaj serwuje się tacosy z prawdziwego zdarzenia w średniej cenie $2 za sztukę. Polecam również to miejsce.
  • MIRACLE MILE – to tak naprawdę centrum handlowe, w którym znajdują się restauracje, gdzie dobrze zjecie w całkiem dobrej cenie.
  • PAMPAS BRAZILIAN GRILLE – tutaj będzie już zdecydowanie drożej, ale bardzo smacznie. Pamiętajcie, aby brać ulotki od osób roznoszących je na ulicy. Możecie czasem trafić nawet na 50% obniżkę przy ich użyciu w restauracjach.

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.