Chinatown Manchester

Uwielbiam azjatycką kuchnię – mogłabym dosłownie mieć ją codziennie na obiad! A Ty? Podczas oglądania kulinarnego programu w telewizji natknęłam się na stwierdzenie: „Jeśli chcesz zobaczyć namiastkę ich kultury, koniecznie odwiedź pobliskie Chinatown”. Nie mogło więc być inaczej. W sobotni poranek wybrałam się do Manchesteru.

I jakie są moje wrażenia? Czy mi się podobało? Jak wygląda to miejsce na żywo?

Na te wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym poście!

Muszę się przyznać, że oglądając vlogi z nowojorskiego Chinatown spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Moje wyobrażenie tego miejsca okazało się dalekie od tego, co tutaj zobaczyłam. Liczyłam na tłumy Azjatów, urocze stoliki przed restauracjami, wielkie budynki i mnóstwo kolorów. W zamian za to na ulicach panowały totalne pustki, spacer po całym Chinatown zajął mi dosłownie kilka minut, a czerwień i zieleń – ich rozpoznawalne barwy, widziałam tylko kilka razy. No cóż! Postanowiłam sprawdzić co inne osoby sądzą o tym miejscu. Zerknęłam więc na platformę TRIPADVASOR i tak jak się wstępnie spodziewałam, opinie były podzielone.

Bez wątpienia wchodząc do Chinatown poczujecie się całkowicie inaczej – tutaj na ulicach rządzi język chiński. Mają oni swoją własną szkołę, sklepy, restauracje, a nawet bank! Z perspektywy czasu uważam, że może czas i godzina moich odwiedzin nie była zbyt dobra. W końcu angielskie, sobotnie życie rozpoczyna się raczej popołudniu niż o jedenastej rano w sobotę 🙂 Czy warto tu przyjść? Myślę, że tak! Jeśli lubisz dobrą zabawę wybierz się do Chinatown w lutym, kiedy to odbywa się uroczysta parada z okazji Chińskiego Nowego Roku, jeśli jednak lubisz spokój, sobotni poranek będzie jak znalazł 😉 Nie mogę się wypowiedzieć co do kuchni, bo w tym czasie kiedy ja tam byłam, akurat ta część Manchesteru jeszcze nie obudziła się ze snu. Myślę jednak, że gdy poszukacie opinii innych osób w Internecie, to na pewno znajdziecie coś ciekawego. Chcesz spróbować prawdziwej, azjatyckiej kuchni? Każdy Ci to powie: „Wybierz się do Chinatown”! Jeśli jednak dwadzieścia osób twierdzi, że w danej restauracji serwuje się dobre jedzenie, a jedna pisze, że nigdy tam nie wróci, to myślę, że warto spróbować. To trochę jest tak jak z turystami, którzy czasami piszą kiepskie opinie o śródziemnomorskich hotelach, bo woda w basenie na początku września była za zimna 😉

TO MUSISZ WIEDZIEĆ: Chinatown w Manchesterze jest drugim co do wielkości Chinatown w Wielkiej Brytanii

A teraz zapraszam na małą fotorelację z tego miejsca!

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.