Bajkowe pomniki w Bielsku Białej

W ostatnim czasie miałam dość sporo różnych spraw do załatwienia w Bielsku Białej. Postanowiłam więc gdzieś pomiędzy spotkaniami i bieganiem po mieście z telefonem w ręku, zobaczyć co to miasto ma nam turystycznie do zaoferowania. Jesteście ciekawi? Zapraszam na bajkową, darmową podróż po ulicach Bielska, którą bez problemu sami odtworzycie z Waszymi dziećmi.

Czy mówi Wam coś „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Smok Wawelski”, Don Pedro de Pommidore z „Krainy Deszczowców”, czy „Pampelini i hipopotam”? Tak, to bajki, które oglądaliśmy, gdy byliśmy jeszcze dziećmi. Nie wiem jednak, czy każdy z Was wie, że to właśnie w Bielsku Białej znajduje się Studio Filmów Rysunkowych, gdzie powstawały nasze „Wieczorynki”.

Wybierz się w podróż sentymentalną, gdy będziesz w tym rejonie Polski i odwiedź swoje ulubione postacie z bajek zupełnie za darmo. Pomniki naszych ulubieńców są rozlokowane w kilku miejscach w centrum miasta. Polecam zostawić swój samochód przy galerii handlowej Sfera (parking jest płatny) i stąd rozpocząć swoją przygodę. Pokaż swoim dzieciom, co kiedyś można było zobaczyć w telewizji, a może później oglądniecie wspólnie którąś bajkę na dobranoc?

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od pomnika „Bolka i Lolka” znajdującego się dokładnie pomiędzy dwoma częściami handlowymi galerii Sfera przy ulicy Mostowej. Jest tutaj dość ruchliwie. Niemniej jednak ławeczki tuż za figurkami bajkowych bohaterów zawsze są zajęte w ciągu dnia, gdzie można przysiąść i odpocząć. Kolejnym naszym punktem będzie „Pomnik Reksia”. Dotrzecie do niego albo przechodząc przez galerię handlową cały czas prosto, a później skręcając w prawo lub wzdłuż ruchliwej ulicy. Nasz pupil z brązu mający dziewięćdziesiąt centymetrów zwrostu i ważacy sto trzydzieści kilogramów ma również fontannę, która działa w letnim sezonie przyjemnie chłodząc przechodniów. Tutaj spotkałam wiele mam z dziećmi łapiących ostatnie promienie słońca w tym roku przesiadując na ławeczkach przy ulicy 11 Listopada. Co prawda nie miałam już czasu, aby zobaczyć pomnik „Pampaliniego i hipopotama”, ale idąc dalej prosto bez problemu do niego dojdziecie. Później omińcie Urząd Miejski w Bielsku Białej i podążając dalej wzdłuż Placu Ratuszowego dotrzecie do już dwóch ostatnich naszych bohaterów: „Smoka Wawelskiego” i „Don Pedra de Pommidore”.

Przygotowałam dla Was małą mapkę w razie problemów ;))

Zobaczcie, jak wyglądają bajkowe pomniki w Bielsku Białej…

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.