ALGARVE – witajcie z Portugalii! Co tutaj warto zobaczyć?

Wielu z nas spędza swoje ferie zimowe na stokach narciarskich. Ja jednak w tym roku postanowiłam poszukać jakiegoś ciepłego miejsca na mapie Europy. Przeczytałam kilka artykułów w Internecie, pośledziłam pogodę przez dwa tygodnie i zdecydowałam się na południe Portugalii. Czy było warto? Czy mi się podobało? Dzisiaj Wam o tym opowiem. Witajcie ze słonecznego Algarve!

„Polacy najczęściej odwiedzają nas od marca do maja” – powiedziała miła pani, gdy kupowałam magnesy na lodówkę w sklepie z pamiątkami – „Później od czerwca do sierpnia głównie Brytyjczycy” – kontynuowała swoją wypowiedź rodzima Portugalka. A Ty, kiedy zamierzasz odwiedzić ten kraj?

outfit/sportowy set: PRIMARK

sunglasses/okulary: BORN2BE

Nawet w lutym słyszałam swój język wypoczywając nad hotelowym basenem. Byli też Brytyjczycy, a na weekend dotarli także Portugalczycy. Podczas spaceru po plaży spotkałam wielu Europejczyków pracujących zdalnie lub będących na emeryturach. „Jesteśmy tutaj już miesiąc, bo nie lubimy zimy” – usłyszałam kilkukrotnie. Algarve to jedno z najbardziej słonecznych miejsc o tej porze roku w Europie – przeczytałam na jednym z portali internetowych. Dlatego właśnie i ja wybrałam ten kierunek!

Już teraz muszę powiedzieć, że na pewno jeszcze kiedyś tu wrócę!  Cytrusowe drzewa, słoneczna pogoda, niesamowite krajobrazy… – mówiąc krótko, zakochałam się w południu Portugalii! To tutaj jadłam najlepsze pomarańcze w życiu, odkryłam też wiele romantycznych plaż, których nie ma na mapie, a magicznych zachodów słońca i potężnych fal rozbijających się o skały na pewno nigdy nie zapomnę. Algarve jest naprawdę niesamowite!

Co tutaj warto zobaczyć? Koniecznie wybierzcie się do Albufeirii – klimatycznego miasta wybudowanego na skale. Będąc już w tym rejonie polecam również spacer wzdłuż piaszczystego wybrzeża na wschód. Dotrzecie wtedy do magicznego miejsca, gdzie pomiędzy klifami natura stworzyła prywatne plaże. Kolejne miejsce, które mogę Wam polecić z całego serca, to Algar Seco – ogromne skały z poukrywanymi jaskiniami, których tak naprawdę jest całkiem sporo na południu Portugalii. Wybierzcie się również i tutaj na spacer po okolicy. Najsłynniejszą jednak atrakcją turystyczną Algarve jest Grotte de Benagil, do której dotrzecie tylko łódką od strony morza. Południe Portugalii skrywa w sobie wiele cudownych miejsc. Powiedziałabym nawet, że jest bardzo tajemnicze. Piaszczyste plaże, niesamowite klify i doskonałe warunki do surfowania nawet w lutym. Gwarantuję, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.