Posted on

ALGAR SECO – koniecznie musisz odwiedzić to miejsce, gdy będziesz na południu Portugalii

Choć nasz „short break” na południu Portugalii trwał tylko parę dni, postanowiliśmy wynająć samochód na lotnisku – należymy do tych osób, które nie lubią siedzieć cały czas w tym samym miejscu. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy najbliższą okolicę, drugiego wybraliśmy się nawet pieszo plażą do centrum miasta, ale już po trzech dniach czuliśmy, że musimy gdzieś dalej pojechać. Wsiedliśmy więc w samochód i wyruszyliśmy do Algar Seco – jednego z najbardziej malowniczych miejsc jakie widziałam w swoim życiu…

Wyobraźcie sobie ogromne, magiczne skały, które stworzyła przyroda. Woda wdzierająca się do lądu podczas przypływu, tajemnicze jaskinie ukryte pomiędzy klifami i romantyczne, drewniane kładki, które doprowadziły nas do pobliskiego miasta… Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce, gdy będziecie na południu Portugalii!

Po dotarciu na miejsce od razu zauważycie dróżkę zbudowaną na skałach. Polecam jednak rozpocząć Waszą przygodę od jaskiń ukrytych w klifach. Zejdźcie po schodach w dół, zaglądnijcie w każdy zakamarek i koniecznie zróbcie niesamowite pamiątkowe zdjęcia. Później wybierzcie się na magiczny spacer po drewnianej kładce, która doprowadzi Was do malowniczej miejscowości Carvoeiro.

Aby do niej zejść postanowiłam pokonać powiedzmy sobie znaczną ilość schodów :)) choć oczywiście możecie użyć również chodnika. W drodze powrotnej zeszliśmy z turystycznego szlaku. Chcieliśmy zobaczyć tę prawdziwą część Portugalii, gdzie mieszkają jej mieszkańcy. Powiem Wam tak: zakochałam się w ich domach! Cudowne, niesamowite budynki z wielkimi tarasami i ogrodami ciągle zielonymi nawet w lutym. Wszystko w jasnych kolorach, w takim samym lub zbliżonym stylu. Ulica, którą wracaliśmy bez wątpienia należała do bogatych ludzi – przynajmniej tak mi się wydaje, chyba, że tutaj każdego stać na basen w ogrodzie :))

Punkt widokowe Algar Seco jest bezpłatny. Ma jednak on dość mały parking samochody, więc polecam wybrać się tam dość wcześniej, tak abyście mieli, gdzie zostawić swoje auto. Działa też tutaj w sezonie urocza restauracja. Kawa z takim widokiem? Co myślicie?

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.