Albufeira – portugalskie miasto zbudowane na skale, w którym się zakochasz…

Podobno to tutaj latem najbardziej tętni życie na południu Portugalii. Albufeira to miasto zbudowane na skale, do którego dotrzecie również schodami z piaszczystej plaży. Klimatyczne wąskie uliczki, urocze restauracje i cudowne widoki. W lutym było tutaj dość spokojnie, choć nie brakowało turystów. Zdecydowanie musicie odwiedzić to miejsce!

Albufeira oferuje turystom zarówno wypoczynek w hotelach jak i apartamentach, których jest tutaj naprawdę dość sporo. Będąc w lutym zdecydowałam się na wakacje w resorcie, bo nie byłam do końca pewna, co będzie otwarte o tej porze roku – wiele miejsc podobnie jak u nas nad morzem zmyka się w zimie, mimo dobrej pogody. Dziś myślę, że to był doskonały wybór. Oczywiście znalazły się otwarte restauracje, ale mam wrażenie, że o tej porze roku to jednak hotele proponują więcej atrakcji. Muzyka na żywo, zajęcia pilatesu, mini golf – to tylko kilka, które proponowało miejsce, w którym się zatrzymałam.

Będąc w Albufeirii koniecznie wybierzcie się na spacer wzdłuż piaszczystej plaży, zgubcie się trochę w klimatycznych uliczkach, zobaczcie zabytkowy kościół i rynek. Polecam również wyjść trochę na obrzeża i zobaczyć niesamowite domy Portugalczyków.

Według licznych poleceń, które znalazłam w Internecie wybrałam się z mojego hotelu pieszo do centrum Albufeirii. Pani recepcjonista twierdziła, że zajmie mi to jakieś dziesięć minut spacerem wzdłuż plaży, jakiś turysta napisał około dwudziestu, a mi zajęło to całe pół godziny. Czy było warto? Oczywiście, że tak! Praia de Albufeiria jest niesamowita!

Koniecznie zobaczcie również Leixao dos Alhos, a także Praia dos Aveiros. Pierwsze miejsce, to klif porośnięty kaktusami, o który rozbijają się gigantyczne fale, tworząc niesamowity klimat i gwarantując niesamowite ujęcia. Drugie natomiast to plaża skrywająca w sobie wiele powiedziałabym prywatnych miejsc do wypoczynku. Polecam Wam zarówno samo centrum miasta jak i jego okolice. Pamiętajcie jednak, aby nie podchodzić zbyt blisko klifów i urwisk ani tym bardziej się pomiędzy nimi nie chować. Fale choć wydawały nam się odległe w pewnym momencie dosłownie nas zalały podczas spaceru po plaży. Stosujcie się do zasad i bądźcie bezpieczni. Każde miejsce, które Wam opisałam powyżej jest dokładnie oznakowane, gdzie można, a gdzie nie powinno się schodzić. Myślę, że to doskonały pomysł, aby nikomu nic się nie stało. Mało tego, uważam, że więcej powinno być takich oznaczeń na całym świecie. Albufeira i jej okolice – gorąco polecam!

 

Co myślisz o tym wpisie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy.